Bejelentkezés minden hétköznap 10 - 18 óráig!

  • 2800 Tatabánya, Mártírok útja 33.

Belgyógyászat - Tudástár

A belgyógyászat az orvostudomány egyik legszerteágazóbb területe , melyben a gyógyítás és a betegségek megelőzése is fontos szerepet kap.

Mi is az az inzulin?

1-es típusú cukorbetegeknek elengedhetetlen az inzulin, hiszen a béta-sejtek pusztulása miatt nincs elegendő inzulintermelés.

2-es típusú cukorbetegek: Ebben az esetben a kezelés nem inzulinnal kezdődik, először testsúlycsökkentés, életmódváltás illetve gyógyszeres kezelés. Azonban a betegség előrehaladásával amikor már a béta-sejtek kimerültek a gyógyszeres kezelés mellett esténként szükség lehet folyamatos inzulinpótlásra.

Utolsó szakaszról pedig akkor beszélünk mikor a béta-sejtek abszolút kimerültek, ebben az esetben teljesen pótolni kell az inzulint, az 1-es típusú diabéteszhez hasonlóan.

Inzulin adagolása: Az inzulint a bőr alatti zsírba kell fecskendezni. Ez karba, comb-ba és hasfalba a legideálisabb. A kis fecskendőnek és vékony tűnek köszönhetően az eljárás szinte fájdalommentes.

A leggyakrabban használt eszköz az úgynevezett inzulin toll. Ez egy toll méretű adagoló, amelyet kényelmesen alkalmazhatunk ha pl. el kell mennünk otthonról és időközben inzulint kell adni magunknak.

A másik eszköz az inzulinpumpa:  Ez egy tartályból adagolja az inzulint egy előre meghatározott program szerint, a bőr alá szúrt kis tű segítségével. A pumpával lehet a leginkább megközelíteni az egészséges inzulin termelést.

A legtöbb betegnek a pumpa jobb szabályozást biztósìt míg másokat zavar az eszköz viselése vagy a tű helyénél seb alakul ki.
Sajnos az inzulint mindenképp be kell fecskendezni mivel szájon át nem adható, a gyomorban lebomlik.

De a jó hír az az, hogy a kutatók már tesztelik az inzulin új formáit pl.: orrspray, szájon át szedhető forma amely nem bomlik le!

Szerződött egészségpénztáraink

Image

Nyitvatartás

  • Hétfő - Péntek 8.00 - 20.00
  • Szombat Zárva
  • Vasárnap Zárva